SemiQ
Producto No:
GSID600A120S4B1
Fabricante:
Paquete:
Module
Lote:
-
Descripción:
IGBT MOD 1200V 1130A 3060W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Half Bridge |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1130 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 51 nF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | Amp+™ |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.1V @ 15V, 600A |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 3060 W |
| Mfr | SemiQ |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Package | Bulk |
| IGBT Type | - |
| Base Product Number | GSID600 |