Hogar / TVS Diodes / GSOT12-G3-18
minImg
GSOT12-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GSOT12-G3-18
Descripción:
TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 115pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 13.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 312W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)