Hogar / TVS Diodes / GSOT15-HE3-18
minImg
GSOT15-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GSOT15-HE3-18
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 90pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 16.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 230W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 28.8V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)