Hogar / TVS Diodes / GSOT24C-G3-18
minImg
GSOT24C-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GSOT24C-G3-18
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23
En stock : 31587
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 65pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 27V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 235W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 47V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)