Hogar / TVS Diodes / GSOT36C-G3-18
minImg
GSOT36C-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GSOT36C-G3-18
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
TVS DIODE 36VWM 71VC SOT23
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 52pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 39V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 248W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 71V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V (Max)