Hogar / Diode Arrays / GSXD060A010S1-D3
minImg
GSXD060A010S1-D3
SemiQ
Producto No:
GSXD060A010S1-D3
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 60A SOT227
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SOT-227
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 60 A
Mfr SemiQ
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 60A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C