Hogar / Diode Arrays / GSXF100A020S1-D3
minImg
GSXF100A020S1-D3
SemiQ
Producto No:
GSXF100A020S1-D3
Fabricante:
SemiQ
Paquete:
SOT-227
Descripción:
DIODE FAST REC 200V 120AA SOT227
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 75 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-227
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 200 V
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology Standard
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 A
Mfr SemiQ
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C