Hogar / Single IGBTs / GT40QR21(STA1,E,D
minImg
GT40QR21(STA1,E,D
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
GT40QR21(STA1,E,D
Paquete:
TO-3P(N)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DISCRETE IGBT TRANSISTOR TO-3PN(
En stock : 18
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C (TJ)
Test Condition 280V, 40A, 10Ohm, 20V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 600 ns
Switching Energy -, 290µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-3P(N)
Current - Collector Pulsed (Icm) 80 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 40A
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Power - Max 230 W