GT8E-10P-2H(11)
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
GT8E-10P-2H(11)
Descripción:
CONN HEADER SMD R/A 10POS 2MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.272" (6.91mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Board Guide
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)