GT8E-14P-2H(55)
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
GT8E-14P-2H(55)
Descripción:
CONN HEADER SMD R/A 14POS 2MM
En stock : 424
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.272" (6.90mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250VAC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C