GT8E-16DS-HU
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
GT8E-16DS-HU
Descripción:
CONN PLUG HSG 16POS 2.00MM
En stock : 22
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series GT8E
Note Contacts Not Included
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.079" (2.00mm)