GY12R760085S158C
CAP-XX Ltd Supercapacitors
Producto No:
GY12R760085S158C
Descripción:
CAP 1500F 2.7V -40-+65C
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance -5%, +25%
Lead Spacing -
Termination Screw Terminals
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.550" Dia x 3.346" L (13.97mm x 85.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.33mOhm
Series GY12R7
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr CAP-XX Ltd Supercapacitors
Capacitance 1500 F