GY25R58E23V155RX
CAP-XX Ltd Supercapacitors
Producto No:
GY25R58E23V155RX
Descripción:
CAP 1.5F 5.5V -40-+65C T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.453" (11.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.335" W (17.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 160mOhm @ 1kHz
Series GY
Package / Case Radial, Can
Mfr CAP-XX Ltd Supercapacitors
Capacitance 1.5 F