Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
H2.4-R-SR2-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN 2.4MM RCPT 50OHM COMPRESS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$52.0315
$52.0315
10
$47.7489
$477.489
25
$45.91198
$1147.7995
50
$44.38172
$2219.086
100
$41.933
$4193.3
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 500 |
| Product Status | Active |
| Includes | - |
| Number of Ports | 1 |
| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Connector Type | Receptacle, Female Socket |
| Features | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Insertion Loss | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | 2.4mm |
| Cable Group | - |
| Body Material | Stainless Steel |
| Connector Style | 2.4mm (APC-2.4, OS-50) |
| Housing Color | Silver |
| Shield Termination | Screw |
| Package | Bulk |
| Body Finish | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Contact Termination | Compression |
| Frequency - Max | 50 GHz |
| Base Product Number | H2.4 |