H5C3T6X1.5X3P
TDK Corporation
Producto No:
H5C3T6X1.5X3P
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
FERRITE CORE TOROID 3UH H5C3
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 3 µH
Effective Area (Ae) mm² 2.16
Tolerance ±30%
Material H5C3
Core Type Toroid
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Effective Length (le) mm 13.1
Series T
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 28.3
Length -
Gap Ungapped
Mfr TDK Corporation
Height 0.059" (1.50mm)
Package Bulk
Initial Permeability (µi) 15000
Width -
Finish Coated
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 6.04
Diameter 0.236" (6.00mm)