H61120801000G
Amphenol Anytek
Producto No:
H61120801000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLK 11POS SIDE ENT 10MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 11
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-20 AWG
Number of Levels 1
Series H6
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features -
Package Bulk
Current 11 A