H6MMH-6006G
Assmann WSW Components
Producto No:
H6MMH-6006G
Descripción:
DIP CABLE - HDM60H/AE60G/HDM60H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Usage Socket (0.1"), Board In
Number of Positions 60
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Discontinued at Digi-Key
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series -
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")