H80300810000G
Amphenol Anytek
Producto No:
H80300810000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLOCK 3POS 45DEG 10MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper - Tin Plated
Positions Per Level 3
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 6-24 AWG
Number of Levels 1
Series H8
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Flange
Package Bulk
Current 37 A