H81K18BZA
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
H81K18BZA
Descripción:
RES 1.18K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.18 kOhms
Series Holco, Holsworthy
Power (Watts) 0.25W, 1/4W