HA0230500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
HA0230500000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLK 2POS TOP ENTRY 5MM PCB
En stock : 34993
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 2
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-24 AWG
Number of Levels 1
Series 09-500
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Lever Actuated
Package Bulk
Current 10 A