HAX103SBACRAKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HAX103SBACRAKR
Descripción:
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Capacitance 10000 pF