HAX153SBACRZKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HAX153SBACRZKR
Descripción:
CAP CER 0.015UF 1KV RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" Dia (17.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series HAX
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.015 µF