HBK102KBBQC0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HBK102KBBQC0KR
Descripción:
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series HBK
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF