HBS050ZG-A1H
Bel Power Solutions
Producto No:
HBS050ZG-A1H
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 50W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 34V
Control Features Enable, Active High
Series HBS (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 82%