HBU470KBBCRBKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HBU470KBBCRBKR
Descripción:
CAP CER 47PF 2KV N750 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient N750
Product Status Active
Ratings -
Series HBU
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 47 pF