HBX223SBBCRZKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HBX223SBBCRZKR
Descripción:
CAP CER 0.022UF 2KV RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series HBX
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.022 µF