HBZ332KBBCF0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HBZ332KBBCF0KR
Descripción:
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series HBZ
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 pF