HCPL-063N-500E
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-063N-500E
Paquete:
8-SO Tall
Descripción:
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COLL 8SO
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inputs - Side 1/Side 2 2/0
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 42ns, 12ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 15kV/µs
Output Type Open Collector, Schottky Clamped
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO Tall
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Data Rate 10MBd
Number of Channels 2
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.3V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 50 mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 100ns, 100ns
Current - DC Forward (If) (Max) 10mA