HCPL-0701-060E
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-0701-060E
Paquete:
8-SO
Descripción:
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 8SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current Transfer Ratio (Max) 2600% @ 1.6mA
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) -
Output Type Darlington with Base
Voltage - Isolation 3750Vrms
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 500% @ 1.6mA
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Channels 1
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.4V
Package Tube
Current - Output / Channel 60mA
Vce Saturation (Max) -
Turn On / Turn Off Time (Typ) 200ns, 2µs
Current - DC Forward (If) (Max) 20 mA