HCPL-2200#500
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-2200#500
Fabricante:
Broadcom Limited
Paquete:
8-DIP Gull Wing
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTOISO 3.75KV TRI-STATE 8DIP GW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inputs - Side 1/Side 2 1/0
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 55ns, 15ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 1kV/µs
Output Type Tri-State
Voltage - Isolation 3750Vrms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Series -
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Data Rate 2.5MBd
Number of Channels 1
Voltage - Supply 4.5V ~ 20V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 25 mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 300ns, 300ns
Current - DC Forward (If) (Max) 10mA