HCPL-2502#500
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-2502#500
Paquete:
8-SMD
Descripción:
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Input Type DC
Current Transfer Ratio (Max) 22% @ 16mA
Rise / Fall Time (Typ) -
Output Type Transistor with Base
Voltage - Isolation 3750Vrms
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 20V
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 8-SMD
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 15% @ 16mA
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 8mA
Vce Saturation (Max) -
Turn On / Turn Off Time (Typ) 200ns, 600ns
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA