HCPL-2503#300
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-2503#300
Fabricante:
Broadcom Limited
Paquete:
8-DIP Gull Wing
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 8-DIP GW
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Input Type DC
Current Transfer Ratio (Max) -
Rise / Fall Time (Typ) -
Output Type Transistor with Base
Voltage - Isolation 3750Vrms
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 7V
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 15% @ 8mA
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Tube
Current - Output / Channel 8mA
Vce Saturation (Max) -
Turn On / Turn Off Time (Typ) 1µs, 1.5µs
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA