HCPL-3000-500E
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-3000-500E
Fabricante:
Broadcom Limited
Paquete:
8-SMD Gull Wing
Descripción:
OPTOISO 5KV BIPOLAR 8SMD GW
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 200ns, 100ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 10kV/µs
Voltage - Isolation 5000Vrms
Approval Agency UR
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SMD Gull Wing
Series -
Type Power Transistor Driver
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Voltage - Supply 5.4V ~ 13V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 500mA, 600mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 5µs, 5µs
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA