HCPL-3020-300E
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-3020-300E
Paquete:
8-DIP Gull Wing
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTOISO 3.75KV GATE DVR 8DIP GW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Rise / Fall Time (Typ) 50ns, 50ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 10kV/µs
Voltage - Isolation 3750Vrms
Approval Agency CSA, UR
Current - Peak Output 400mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Pulse Width Distortion (Max) -
Series -
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Technology Optical Coupling
Voltage - Output Supply 10V ~ 30V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Tube
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 700ns, 700ns
Current - DC Forward (If) (Max) 20 mA
Base Product Number HCPL-3020
Current - Output High, Low 200mA, 200mA