HCPL-3100-300E
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-3100-300E
Paquete:
8-DIP Gull Wing
Descripción:
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP GW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Rise / Fall Time (Typ) 200ns, 200ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 15kV/µs
Voltage - Isolation 5000Vrms
Approval Agency UR
Current - Peak Output 600mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Pulse Width Distortion (Max) -
Number of Channels 1
Technology Optical Coupling
Voltage - Output Supply 15V ~ 30V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.2V
Package Tape & Reel (TR)
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 2µs, 2µs
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA