HCPL-3101-300E
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-3101-300E
Descripción:
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP GW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Rise / Fall Time (Typ) 200ns, 200ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 15kV/µs
Voltage - Isolation 5000Vrms
Approval Agency UR
Current - Peak Output 600mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Pulse Width Distortion (Max) -
Technology Optical Coupling
Voltage - Output Supply 15V ~ 30V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.6V
Package Tape & Reel (TR)
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 500ns, 500ns
Current - DC Forward (If) (Max) 20 mA