HCPL-3150#360
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-3150#360
8-DIP Gull Wing
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Rise / Fall Time (Typ) 100ns, 100ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 15kV/µs
Voltage - Isolation 3750Vrms
Approval Agency CSA, IEC/EN/DIN, UR
Current - Peak Output 600mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Pulse Width Distortion (Max) 300ns
Technology Optical Coupling
Voltage - Output Supply 15V ~ 30V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Tube
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 500ns, 500ns
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA
Current - Output High, Low 500mA, 500mA