HCPL-3700-020E
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-3700-020E
Fabricante:
Broadcom Limited
Paquete:
8-DIP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 8-DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Input Type AC, DC
Current Transfer Ratio (Max) -
Rise / Fall Time (Typ) 20µs, 0.3µs
Output Type Darlington
Voltage - Isolation 5000Vrms
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) 20V
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DIP
Series -
Current Transfer Ratio (Min) -
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Channels 1
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) -
Package Tube
Current - Output / Channel 30mA