HCPL-4200-500E
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-4200-500E
Paquete:
8-DIP Gull Wing
Descripción:
OPTOISO 3.75KV RECEIVER 8DIP GW
En stock : 689
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 55ns, 15ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 1kV/µs
Voltage - Isolation 3750Vrms
Approval Agency CSA, UR
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Series -
Type Current Loop Receiver
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Voltage - Supply 4.5V ~ 20V
Mfr Broadcom Limited
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 25mA