HCPL-5121-300
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-5121-300
Fabricante:
Broadcom Limited
Paquete:
8-DIP Gull Wing
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTOISO 1.5KV GATE DRVR 8DIPGW
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Rise / Fall Time (Typ) 100ns, 100ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 10kV/µs
Voltage - Isolation 1500VDC
Approval Agency -
Current - Peak Output 2.5A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Pulse Width Distortion (Max) 300ns
Series -
Package / Case 8-CSMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Technology Optical Coupling
Voltage - Output Supply 15V ~ 30V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Bulk
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 500ns, 500ns
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA
Base Product Number HCPL-5121
Current - Output High, Low 2A, 2A