HCPL-5200#200
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-5200#200
Paquete:
8-DIP
Descripción:
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inputs - Side 1/Side 2 1/0
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 45ns, 10ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 1kV/µs
Output Type Tri-State
Voltage - Isolation 1500VDC
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DIP
Series -
Package / Case 8-CDIP (0.300", 7.62mm)
Data Rate 5MBd
Number of Channels 1
Voltage - Supply 4.5V ~ 20V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.3V
Package Tube
Current - Output / Channel 15 mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 350ns, 350ns
Current - DC Forward (If) (Max) 8mA