HCPL-5300#300
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-5300#300
Paquete:
8-SMD Gull Wing
Descripción:
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 8SMD GW
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inputs - Side 1/Side 2 1/0
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) -
Common Mode Transient Immunity (Min) 10kV/µs (Typ)
Output Type Open Collector, Schottky Clamped
Voltage - Isolation 1500VDC
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD Gull Wing
Series -
Package / Case 8-CSMD, Gull Wing
Data Rate -
Number of Channels 1
Voltage - Supply 4.5V ~ 30V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Tube
Current - Output / Channel 15 mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 750ns, 500ns
Current - DC Forward (If) (Max) 25mA