HCPL-540K-100
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-540K-100
Paquete:
8-SMD Butt Joint
Descripción:
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inputs - Side 1/Side 2 1/0
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 15ns, 10ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 500V/µs
Output Type Tri-State
Voltage - Isolation 1500VDC
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD Butt Joint
Series -
Package / Case 8-CSMD, Gull Wing
Data Rate 40Mbps
Number of Channels 1
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.35V
Package Bulk
Current - Output / Channel 25 mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 60ns, 60ns
Current - DC Forward (If) (Max) 10mA