HCPL-814-50AE
Broadcom Limited
Producto No:
HCPL-814-50AE
Fabricante:
Broadcom Limited
Paquete:
4-SMD
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Max) 150% @ 1mA
Input Type AC, DC
Rise / Fall Time (Typ) 4µs, 3µs
Output Type Transistor
Voltage - Isolation 5000Vrms
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 35V
Product Status Active
Supplier Device Package 4-SMD
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 50% @ 1mA
Package / Case 4-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.2V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 50mA
Vce Saturation (Max) 200mV
Turn On / Turn Off Time (Typ) -
Current - DC Forward (If) (Max) 50 mA