Stackpole Electronics Inc
Producto No:
HCSK1216FTL500
Fabricante:
Paquete:
1216
Lote:
-
Descripción:
RES 0.0005 OHM 1% 5W 1216
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Composition | Metal Element |
| Height - Seated (Max) | 0.091" (2.30mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.118" W (3.81mm x 3.00mm) |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1216 |
| Resistance | 0.5 mOhms |
| Series | HCSK |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Number of Terminations | 4 |
| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant |
| Package | Tape & Reel (TR) |