TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
HCTE-0187-0-SP
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HOSE 0.181" ID ETFE BLACK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Diameter - Inside | 0.181" (4.60mm) |
| Color | Black |
| Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Liquid Protection | Fluid Resistant, Fuel Resistant, Oil Resistant |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 0.320" (8.13mm) |
| Type Attributes | Convoluted, Corrugated |
| Series | Helical Convolex™ HCTE |
| Type | Wire Loom, Protective Hose |
| Length | 1.00' (304.80mm, 12.00") |
| Environment Protection | - |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Abrasion Protection | - |
| Features | Chemical Resistant, Crush Resistant, Solvent Resistant |
| Wall Thickness | 0.018" (0.46mm) |
| Package | Spool |
| Base Product Number | HCTE-0187 |
| Heat Protection | Flame Retardant |