Hogar / Tape / HD2380-0.250"-5000
minImg
HD2380-0.250"-5000
3M (TC)
Producto No:
HD2380-0.250"-5000
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE MASK TAN 1/4" DIA 5000/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Tan
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm)
Series Scotch® 2380
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 325°F (163°C) Max
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.25" (6.35mm) 1/4" dia