Hogar / Specialized / HDB-D4-060M036X
minImg
HDB-D4-060M036X
Amphenol Aerospace Operations
Producto No:
HDB-D4-060M036X
Descripción:
DAUGHTER CARD 60POS
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 6
Number of Positions 60
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Tin-Lead
Termination Solder
Connector Usage Daughtercard
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Series HBD
Number of Columns 10
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Mfr Amphenol Aerospace Operations
Pitch 0.070" (1.78mm)