Essentra Components
Producto No:
HDSB2-350-R
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
STRAPPING TIE BLACK 350LBS 1.25'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Tensile Strength | 350 lbs (158.76 kg) |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Color | Black |
| Material | Acetal |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Series | Richco, HDSB |
| Wire/Cable Tie Type | Strapping |
| Shelf Life Start | - |
| Mfr | Essentra Components |
| Features | Impact Resistant, UV Resistant |
| Shelf Life | - |
| Length - Actual | 1.250' (381.00mm) |
| Package | Bag |
| Width | 0.500" (12.70mm) |
| Length - Approximate | 15" |
| Bundle Diameter | 4.00" (101.60mm) |
| Base Product Number | HDSB2 |