HF1008R-471G
API Delevan Inc.
Producto No:
HF1008R-471G
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 470NH 310MA 1.55OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.55Ohm Max
Inductance 470 nH
Series HF1008R
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 425MHz